Fotogalerie z víkendovky "Po stopách vzkříšeného"Vítězství ve vybíjené ponožkami - Pavlínčin triumf:)

Úvodní program "Jdu ve Tvých stopách..."Jeden druhému jsme vytvořili obrys jeho choditel.Chodidla jsme si vyzdobili a ztvárnili jsme tam to, je za námi vidět, když se ohlédneme za svou cestou.Zůstaly po nás krásné stopy... naše stopy.Do středu patří svíte - symbol Božího světla - právě k němu mohou naše stopy směřovat.Když budeme směřovat ke světu, když budeme směřovat k Bohu, potkáme se tam?Potkáme se tam!:)Každý z nás může směřovat k cíli, kterým je Boží světlo. Každý si mohl vytvořit svou cestičku k NĚMU.Ať jsme, kdo jsme, ať jsme, kde jsme, cestu máme stejným směrem - do středu.Na naší cestě s námi jde Bůh... jdeme v Jeho stopách.Cestičky vedoucí ke světlu.Naše stopy. Jedinečné stopy.

SobotaSpolečná snídaně.

Představujeme naše "cvičené" lesní opice:
(aneb z her na bombu, nálet, povodeň a jiné trapárny:)Opičák Jonda se určitě neutopí.Opice Pája - pokud se udrží - tak do bažin nespadne.Jirka si s tím hlavu neláme, asi se těší, že pojede na voru."Bom - ba! Raz, ...""... dva, tři!" Všichni přežili:) Pro tentokrát!"Povodeň!" Ajajaj, v okolí byla jen jedna hromada klád...... ale Tarzan Adam není stádový, naskočil na smrček.No, teda! Kdo zakřičel: "Bomba," když jsme byli zrovna nahoře na kládách!... ajajaj štěrková cesta! To se nedělá!:)Elegantní baletky v lese na pařezu, ty se jistě neutopí!Tak, kdo vydrží déle - buk, Vojta nebo Lenka s trapnýma nápadama:)))Samík si hraje na lesní klíště.Konečně zasloužený oddych, vedoucí se seberealizovali, demonstrovali svou autoritu a mají vykřičené hlasivky...

Stavění domečků v leseNikča, Blanka, Deniska, Anička a Adélka (zleva).Kristýnka a Simča to měli i s průvodcovským textem.Pája a Terka se asi málo nasnídali, tak si ke sváče opekly šišky.Jirka se do své vilky furt ne a ne vejít!Před bouří by se určitě měli kam schovat taky Matěj s Lucinkou.Novodobé koloseum postavil Jonda, Adam, Vojta a Eliška (zleva).Na lesní lanovce se svezli těžcí i lehcí - Vojta.Adélka.

Prázdný hrobV Ježíšově hrobě jsme našli plátna - a příběh vzkříšeného (čtení z Bible).Mezi prázdná plátna jsme položily květiny.Každý, kdo chtěl, si od hořící svíce mohl zapálit i svou malou svíčku a položit na místo, které chtěl rozvsvítit.Od hořících svíček se nám odráželo Boží světlo ve tvářích.Zpívání písní v prázdném hrobě.Prázdný hrob zářící novotou vzkříšení.Plátna,...... květiny a svíčky.Apoštolé z Emauz nám vyprávěli o setkání se vzkříšným, hořícím srdci a nakonec i o znamení lámání chleba.

Reflexe prožitého v biblickém programu o vzkříšeníNa začátku bylo světlo, život, radost z přítomnosti Pána.Pak ale přišlo zklamání, zoufalství, ztráta přítele a Mistra......ztráta naděje a smyslu života... přišla smrt.Ztvárnění smutku, zoufalství, ztráty naděje...Ale pak? ... stalo se cosi zvláštního, paprsky světla opět vykoukly...... učedníkům začalo hořet srdce novou nadějí.Závěrečá reflexe - děti mohou říci všem, co se zkrývá v jejich obrazu - co ztvárnily.

Každá věc má svůj příběhDěti si v lese našly jeden předmět a pak k němu vymyslely příběh.

Sobotní večer byl ve znamení radosti - radosti ze vzkříšeníNěkteří vedoucí jsou oblíbení, jiní oblíbenější:)Že vám to není tapný s tou "Bombou!" Jestli to řeknete i zítra v kostele, tak... si lehneme pod lavice!:)Židovské tance.Né, my nejsme opilí...Nedělní rozcvička s drsnou Aťkou:)O jídlo se starala Věra, mňam, knedlíčky mám rád!